لوله سوپرپایپ

لوله سوپرپایپ سیستم گرمایش از کفی

ياگرماي مطبوع و دلپذير تابش خورشيد در يك روز سرد زمستاني را، در حالي كه دست و پايتان در معرض سرما قرار گرفته ، و سرما در وجودتان نفوذ كرده است، تجربه كرده‌ايد؟ انرژي گرمايي خورشيد به صورت تابشي مي‌تابد و انسان را گرم مي‌كند.

تجربه استتفاده از لوله سوپرپایپ

و آيا تجربه كرده‌ايد كه در فصل سرد، وارد ساختماني بشويد كه سيستم‌هاي گرمايشي آن فعال است، در حالي كه نياز داريد پاي شما كه سردترين نقطه‌ي بدن است در معرض گرماي مطبوع قرار بگيرد، اما كف ساختمان سرد است؟ در اين شرايط مدتي طول مي‌كشد تا پايتان گرم شود.

 

و چرا گرمایش از کف

چون در روش‌هاي گرمايشي متداول، گرماي توليد شده ابتدا به سمت بالا حركت مي‌كند، به طوري كه تا ۷۰٪ گرما نزديك سقف جمع مي‌شود، و سپس در حركت خود به سمت پائين مقدار زيادي از دما اتلاف مي‌شود، به طوري كه نزديك كف دماي پائين‌تري وجود دارد. و به اين ترتيب سرمان بيشتر در معرض گرما قرار مي‌گيرد تا پايمان.

گرمایش از کف با لوله سوپرپایپ

در حالي كه ما هنگامي در شرايط آسايش و سلامت قرار داريم، كه پايمان گرم، و سرمان خنك باشد، بنابراين گرما بايد جايي توليد شود كه به آن نياز داريم. يعني در كف، و اين شرايط وقتي فراهم مي‌شود، كه طبق تحقيقات مختلف، از جمله كتاب ASHRAE ، دماي محيط پايين‌تر و دماي متوسط تشعشعي بالاتر باشد.

سيستم گرمايش كفي با ويژگي‌هايش، در مقايسه با ساير روش‌هاي گرمايشي، مثل رادياتور و… مناسب‌ترين شرايط آسايش انسان را فراهم مي‌كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *